יום שבת, 11 ביוני 2016

סוף טוב הכל טוב


כבר שכחנו איך זה להפליג במשך יממה וההפלגה בין גוודלופ למרטיניק הזכירה לנו יופי את הכל בבת אחת.
למחלת ים יש צורות רבות ורב האנשים רגישים ברמה כזו או אחרת בעיקר בימים הראשונים של כל הפלגה ארוכה, גם כאלה שהם אנשי ים ותיקים מספרים שזה בא אליהם ללא הודעה מראש. אצלנו מחלת הים באה לידי ביטוי בחוסר רצון לדבר ורצון עז להשתרע ולישון .
מזל שפטר נשאר מתפקד ונהנה שסופסוף אנחנו שקטות.

IMG_20160608_122444
IMG_20160608_122332
IMG_0234
IMG_5956
IMG_6032

אבל באמת, הפעם זה היה שילוב של גשם, אפרוריות, רוח קדמית, גלים מבולבלי כיוון והפלגה במשך הלילה. הגענו למזרח מרטיניק ועצרנו ללילה במפרץ לה רוברט La Robert, המקום יפה אך לא מצאנו את עצמנו שם ומיהרנו לצאת למחרת.

IMG_6004
שימו לב לתצוגת מכסחות הדשא לאורך הגדה
IMG_0285

בדרך למפרץ הבא לה פרנסואה La Francois ראינו ציפור במים שלא מצליחה להתרומם ולעוף. אני לא יודעת מה הסוג שלה, אך זו ציפור-ים נפוצה פה באזור. אחרי תימרונים עם הסירה הצלחנו לאסוף אותה לסירה והשארנו אותה להתייבש מהמים ולנוח.
דבר ראשון הבנות החליטו על שם לחיית המחמד ולא משנה כמה הסברנו שמדובר בחיית בר והיא לא כלבלב. זואי קראה בוקר וערב את הספר “כנף שבורה” כדי לשכנע אותנו שאכן ניתן לרפא כל מה שצריך. לא עזר שדיברנו על זה שהיא צדה דגים וזה קצת בעייתי בתפריט שאנחנו יכולים להציע לה, הן כבר ראו עצמן מצילות את הציפור המסכנה איכשהו.

בסוף לא נשארה ברירה וכינסנו שיחה משפחתית בנושא: “יש סיכוי שהציפור לא תשרוד ועדיף שתיהיו מוכנות לכך” והשיחה הסתיימה בזה שבעצמי אמרתי “בסדר!בסדר! לפעמים קורים ניסים” והחזקתי אצבעות כי ממש לא התחשק לי עסק עם ציפור גוססת.

IMG_5968
IMG_6103
IMG_6101

בבוקר היום השלישי שניסינו להאכיל אותה ללא הצלחה והכנף שלה כבר נראתה טוב יותר, החלטנו לקחת אותה לחוף הקרוב ולקוות שיהיה סוף טוב- אם תצליח לשרוד אז יופי לה ואם לא, אז לפחות עשינו מה שיכולנו.

ונחשו מה… היא פרשה כנפיים והתעופפה.

איזה כייף! סוף טוב הכל טוב!

זו היתה אחלא התחלה ליום נהדר.

IMG_6107
IMG_6108
IMG_6110

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

, תגובות מקוראים עושות לנו טוב על הלב! כיתבו לנו בתגובות לפוסט, למייל או בדף הפייסבוק.