נודיע לכם למייל על כל פרסום של פוסט חדש

* שדות חובה
thumbnail

זהו.יצאנו ממרטון. החלטנו שקורונה או לא קורונה, חייבים לזוז ולא לבטח נשתגע בקרוב. כל יום שעבר, אפשר היה להרגיש את זה איך כבר הספיק לנו ושכולנו כבר מוכנים ומזומנים לראות משהו אחר.

חבורת בנות בקוקפיט ביום של כייף

הרי הגענו לכאן בחודש מרץ רק כדי לפגוש את טניה והמשפחה שלה ולבלות איתם כמה שבועות (פעם קודמת שניפגשנו היתה כשטניה הגיעה במיוחד לגואטמלה ללוות אותי בלידה של קאיו) ולא לקחנו בחשבון שתתפרץ לחיינו הקורונה שקיבעה אותנו למרטון.

זואי ורייצ'ל

למרות שיכולנו לשוט למקום אחר בארה"ב, לא ידענו מה יהיו ההתפתחויות והעדפנו להישאר במקום שכמות החולים מעטה ושיש סביבנו את מינימום הדברים שצריך כדי לעבור את התקופה.

טניה ואני

אז עם טניה לא בילינו כמו שציפינו והיה מוזר להיות קרובים וכל-כך רחוקים. לפני שעזבנו, היא ורייצ'ל (הבת שלה) שטו איתנו ליום כייף בריף הקרוב. הינו חייבים לעשות משהו ביחד לפחות לפני שנפרדים.

עגינה במרטון. פתאום מגיע סקוול עם עננים שחורים, רוח חזקה וגשם.

בעונה הזו מזג האוויר הפכפך וקשה לצפות איך יהיה בחצי שעה הבאה, אך היה לנו מזל באותו היום והים היה שקט והמים צלולים ונעימים. שנירקלנו הרבה, הכנו לנו ארוחה מפנקת ורוגעלך שוקולד מתוקים, ניגנו ושוחחנו עד הערב.

זו היתה פרידה מושלמת עד כמה שפרידה יכולה להיות.

אז לאן שטים מכאן?

שקיעה ממקום העגינה במרטון

קודם כל צפונה, לאורך החוף המזרחי ואולי לעשות חלקים מה- ICW שזה מסלול תעלות מים בתוך היבשת. אין לנו עניין להיכנס למקומות הומי אדם ולערים גדולות, אך נשמח לראות קצת מארה"ב הגדולה לפני שיגיע הזמן לעזוב. עונת ההוריקנים מתחילה ותימשך עד נובמבר וזו עוד סיבה טובה לנסות למצוא מקום אחר, פחות מועד לפורענות.

  1. מה עושים בכדי להתחמק מההורקנים?
    ומה עושים שנתקלים בהוריקן?
    מקווה שלא תתקלו
    בכל מקרה הפלגה נעימה

    1. היי יהודה, יש עונה ספציפית להוריקנים (יוני-נובמבר) שבה יש סיכוי שהוריקן יווצר ואזור גאוגרפי שמיועד לפורענות. ישנן תחנות מידע למזג אוויר שהמוכרת ביותר זו NOAA אנחנו בודקים שם כל הזמן. ישנם מקומות שנחשבים בטוחים, בד"כ רחוק מקו החוף, לדוגמא ריו-דולסה בגואטמלה ששם שהינו בעבר. מה עושים כשנתקלים בהוריקן? קודם כל, אם יש זמן התראה מספיק אז עדיף להתרחק מהאזור. הסיכון הוא גם מסירות אחרות שנגררות ברוחות החזקות ואז זה כמו דומינו. מחפשים מקום הכי בטוח להיקשר ומשתמשים בהרבה יותר חבלים מהרגיל , מורידים כמה שיותר עוגנים, מורידים כל מה שיש על הסיפון ויכול להיתלש מהרוח ומתפללים… בוא נגיד שאני לא רוצה להיות על הסירה אם סופה כזו מתקרבת אבל זה חלק מעולם השייט וכולם מתמודדים ומתכננים את עצמם מראש לפי העונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזרה למעלה