נודיע לכם למייל על כל פרסום של פוסט חדש

* שדות חובה
thumbnail

כשאני מציגה את עצמנו כמשפחה שמטיילת על סירת מפרש, השאלה הראשונה שעולה היא תמיד לגבי הפרנסה.

ככה בעדינות אבל בישירות: " אם לא איכפת, אז ממה אתם מתפרנסים? " או … " אם לא איכפת, אבל איך עושים את זה כלכלית? "

הכתבה הזו היא בשביל אלה שרוצים לקבל דוגמאות למשפחות אחרות שפגשנו ואיך הם מאפשרים כלכלית מסע משפחתי בעולם.

אביא פה דוגמאות לדרכי פרנסה שתומכות טיול עם ילדים ולא עבודות מזדמנות או פרנסה שהיא חלקית. יש כאלה שמשלימים פרנסה בשלל עבודות יצירתיות כמו כתיבת כתבות במגזינים, הדרכת טיולים, מכירה של אוכל, תפירה, מלאכת יד ועוד…

אך כל אלה, לא בהכרח יאפשרו תמיכה כלכלית יציבה במשפחה תוך כדי טיול וגם קשה מאוד להתבסס עליהם ברגע שנודדים ממקום למקום. יש כאלה שמצליחים ושמחים גם בדרך זו, אבל לא זה יהיה הנושא לכתבה שאתם קוראים.

קצר ולעניין – בלי לנקוב בשמות ופרטים אישיים, מההיכרות האישית שלנו, קצת על היתרונות והחסרונות ברעיונות השונים לפרנסה.

6 משפחות ו-6 דרכים שונות לפרנסה בדרך.

1. השכרת דירה, בית או נכס נדל"ן אחר

השכרת דירה בארץ המוצא זה פתרון טוב למי שיש מלכתחילה דירה או בית ולא חייב למכור אותם כדי לצאת לטיול. מאפשר הכנסה קבועה וגם שקט בראש שיש איזה נכס שנשאר ולא שכל הקלפים נטרפו ואין בסיס כלשהו לחזור אליו. החיסרון הוא בעיקר בדאגה שהנכס יהיה מושכר כל הזמן, כי על זה מתבססת הפרנסה שלכם וגם שיהיה מישהו אמין כדי לגבות את התשלומים ולטפל בכל הפניות של השוכרים והתחזוקה של המקום. אגב, כן הכרנו טייל בודד, ללא בת זוג וילדים, שמאפשר לעצמו את סגנון החיים הזה אחרי שהיתה לו הזדמנות לרכוש דירה בחו"ל אותה הוא משכיר בעזרת חברה שמטפלת בעניינים האלה.

2. מיחשוב

מיחשוב זה תחום נרחב שהרבה עוסקים בו, יש הרבה משפחות שאחד ההורים שמר על מקום העבודה הקודם כפרילנסר ונותן תמיכה מרחוק כגרפיקאי או כמתכנת. אפשר גם לנסות להרחיב את מקום העבודה הקודם ולמצוא לקוחות נוספים. אחת ההגבלות הגדולות שאנחנו רואים בזה, זה חוסר הגמישות לעבוד גם ממקומות רחוקים ומנותקים. לעבוד עם לקוחות דורש זמינות גבוהה, חיבור אינטרנט וטלפון, רצון לתת שירות ואולי טיסות פה ושם. פגשנו לא מעט משפחות שהגבר תומך כלכלית בעבודה מרחוק ואלה משפחות שחיות טוב, אבל חייבת לציין שבכולן כמעט ולא ראינו את האיש… והאמא היא זו שמטיילת, רואה מקומות, עושה קניות , לוקחת את הילדים לפעילויות, והאבא נהנה אבל תמיד מאחרי מקלדת.

3. דייג באלסקה

מי לא שמע על עבודה באלסקה, נכון? אז זה אמיתי… חצי שנה עובדים וחצי שנה מטיילים. לא יאמן שאפשר לעשות כל כך הרבה כסף בכמה חודשים בודדים. אז אם זה הקטע שלכם – לדוג דגים באלסקה, תדעו שזה אפשרי ויש כל מיני סירות דייג גדולות שיוצאות לים לכמה שבועות בכל פעם ומשלמים על זה לא רע בכלל. החסרון היחיד הוא שצריך להפסיק את הטיול לחצי שנה ואז אחד ההורים מתנתק מהמשפחה לכמה חודשים של עבודה.

4. מסחר בבורסה

מסחר בבורסה בהחלט יכול לתמוך כלכלית במשפחה אם יודעים מה עושים. דרוש ניסיון כדי להפוך את ההכנסה הזו לקבועה. אני מניחה שהחסרון העיקרי הוא בכך שצריך להיות עם היד על הדופק כל הזמן, כלומר להיות מחוברים לאינטרנט יציב וטוב ולבדוק את מצב השוק כל הזמן. באופן כללי, מקור הכנסה שדורש אינטרנט באיכות גבוהה, זה לא משהו מובן מאליו בכל מקום ואלה שמתפרנסים בדרך הזו מגבילים את עצמם לתנועה רק במקומות עם קליטה טובה. חסרון נוסף שאולי ישפיע זה עניין שעות הפעילות, מכיוון שהבורסה עובדת בשעות מסויימות ואם מטיילים באזור זמן אחר זה יכול לגרום לאיזו אי נוחות.

5. עבודות צלילה

חברים טובים שלנו מטיילים לאט, הוא טס למקומות שונים בעולם, עובד כצוללן מוסמך לעבודות קונסטרוקציה מתחת למים, נעדר מהמשפחה לכמה שבועות ועד כמה חודשים, תלוי בג'וב שהזמינו אותו לבצע. זו התמחות בתחום מאוד ספציפי עם מעט מאוד תחרות, כך שהכסף טוב אבל דורש הרבה נסיעות וגם בדיקות רפואיות אחת לשנה כדי לשמור את הרישיון. בינתיים היא והילדים נשארים במקום כלשהו וּחווים את כל  מה שיש למקום להציע, עד שהמשפחה יכולה להתאחד ולעבור למקום הבא.

6. פוד טראק / משאית אוכל

פוד טראק או משאית אוכל זה להיט במדינות מפותחות. חברים קנדיים אימצו להם את השיטה, קנו משאית איתה הם מטיילים מפסטיבל אחד לשני בחודשי הקיץ וביתר השנה הם מטיילים. אז שוב, גם פה ישנה הפסקה של הטיול לכמה חודשים, אבל הם נשארים כמשפחה ועובדים על הפוד טראק יחד. אין ספק שזה דורש לא מעט לוגיסטיקה והמון אנרגיה, אבל זה אחלא רעיון!

 1. תודה! את צודקת , כל אספקט של איך עושים את זה בפועל מאוד מאוד מעניין ומסקרן. אז כיף שאת מפרטת אם זה על איך לבנות את הלול או איך הילדים לומדים ובטח איך מתפרנסים ,
  הייתי שמחה לשמוע גם על איך עושים את השיוט בפועל – האם חייבים שאחד מבני הזוג יתמחה בשיט וזה מספיק, האם חייבים הבנה טכנית וגם האם מנסיןנך זה מחייב / משמעותי ששניכם תהיו אנשים מאוד חברותיים ?
  מעניין אותי מאוד גם איך הבנות הבוגרות שלכן מושפעות מאורח החיים הזה אחרי כמה שנים ( מבחינת תפיסת עולם, שאיפות , תחושת אפשרויות ) ואם יש לכם חרטות או ספקות … בקיצור הכל מעניין ! ותודה

  1. תודה מיכל, אני לרגע לא מתחרטת על השינוי הגדול שעשינו בחיים שלנו. אין לך מושג כמה חופש ושחרור מקיבעון מחשבתי זה איפשר לנו, מעבר לזמן משפחה וקירבה שבינינו. יחד עם זה אני זוכרת שהשארנו בארץ משפחה וחברים, וזה תמיד קשה לאורך זמן. כעקרון פטר הוא הסקיפר ורב המטלות הקשורות לשייט הן שלו, אך אין ספק שאנחנו משתדלות לקחת חלק, במיוחד בזמן הפלגות ארוכות. אני מניחה שזה לא חייב להיות ככה, יש המון נשים שהן סקיפריות ואצלן הים זה בדם. לגבי החברותיות – כמו בכל מקום, יש כאלה שחברותיים יותר ויש כאלה שפחות, אלה שיותר חברותיים אז גם יש להם יותר קשרים חברתיים והם גם זקוקים יותר לקשרים בינאישיים. אני במהלך כתיבת פוסט לגבי החיים של המתבגרות בסירה אז אולי תמצאי בו עניין ואשמח אם תוכלי לשלוח לי למייל שאלות לגבי מתבגרים שמעניינות אותך ואולי אצליח לענות עליהן בכתבה הבאה.

 2. שלום חגית
  הבנתי את סוגי ההכנסות שהן לא קלות אבל ישנם עדיין שאלות .
  1.מה סכום ההוצאות השנתי שלכם?
  2. כמה משנה אתם בים?
  3. איך מטפלים בילדים,לימודים,ילד מתבגר,קניות בגדים,חברים ?
  4.טיפול בבריאות
  5. משפחה כנו הורים ,אחים וכו

  1. היי יהודה, שאלות מעולות, תודה.הכל מאוד אינדבדואלי וההחלטות הן נכונות לכל משפחה ולא בהכרח לאחרת. רמת החיים ורמת ההוצאות של כל משפחה הן שונות, בדומה לכך שההוצאות של משפחתך שונות מההוצאות של משפחה שכנה. באופן כללי, אנחנו חיים על הסירה כל הזמן, זה הבית. אם תקליד בחיפוש בבלוג "רפואה" "חינוך" וכו' … תוכל למצוא תשובות לחלק מהשאלות ששאלת וכן ישנה חלוקה לקטגוריות בחלק העליון של המסך. אם אתה חושב על שינוי באורח החיים של המשפחה שלך ומעוניין ביעוץ, אז נשמח לעזור ללא תשלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזרה למעלה